Co biegły rewident powinien wiedzieć o przekupstwie zagranicznych urzędników?

Co biegli rewidenci powinni wiedzieć o przekupstwie zagranicznych funkcjonariuszy publicznych? Aby nie narazić się na odpowiedzialność z tytułu art. 77 ustawy o biegłych rewidentach? Temat ten omówiłem na zaproszenie Centrum Edukacji Polskiej Izby Biegłych Rewidentów. Pigułka wiedzy Polska ratyfikowała Konwencję OECD o zwalczaniu przekupstwa zagranicznych funkcjonariuszy publicznych w międzynarodowych transakcjach handlowych. Polskie prawo karne ściga przekupstwo zagranicznej osoby pełniącej funkcję publiczną, tak jak osoby polskiej. Warto pamiętać o szczegółach przepisów karnych: 👉…

Możliwość komentowania Co biegły rewident powinien wiedzieć o przekupstwie zagranicznych urzędników? została wyłączona

ISO 37301: 4 ciekawostki i 1 usterka

Normie ISO 37301 stuknęły 2 lata. To okazja do krótkiej recenzji. Kilka zapisów wyróżnia ją na plus. Ale w jednym miejscu można odczuć niedosyt. Czy na pewno uzasadniony?

Możliwość komentowania ISO 37301: 4 ciekawostki i 1 usterka została wyłączona

Czy można się napić z klientem? I inne pytania

Na spotkaniu sympatyków CASE+ dyskutowaliśmy m.in.: kiedy pojawi się ustawa o sygnalistach, czy gdzieś jest zdefiniowany interes publiczny, czy ważne są kompetencje miękkie oficera compliance i …czy można się napić z klientem?

Możliwość komentowania Czy można się napić z klientem? I inne pytania została wyłączona

ESG i CSRD dla bardzo początkujących

Tajemniczy termin ESG robi ostatnio zawrotną karierę. To skrót od Environmental, Social, and corporate Governance. Coraz więcej spółek raportuje swoje dokonania w tych dziedzinach. Jedne dobrowolnie, inne z mocy przepisów prawa. Niedługo wejdą kolejne obowiązki w tym zakresie (dyrektywa CSRD).

Możliwość komentowania ESG i CSRD dla bardzo początkujących została wyłączona